به فروشگاه محصولات مجازی و دانلودی مکث فایل خوش آمدید * . * . * به مناسبت افتتاح فروشگاه 50 درصد تخفیف برای تمامی محصولات اعمال شده است. همچنین در صورت خرید کلی تخفیف های بیشتری در نظر گرفته شده که می توانید با مراجعه به صفحه "نرخ محصولات" از آن ها اطلاع یابید * . * . * اگر محصول موردنظر شما موجود نیست به پشتیبانی اطلاع دهید تا در اسرع وقت در فروشگاه مکث قرار گرفته و آماده خرید شود * . * . *

پروژه تحقیقاتی علل فرار نوجوانان از خانه - فروشگاه محصولات مجازی مکث
X
تبلیغات
X
تبلیغات
زولا
< برای نتایج دقیقتر، فقط کلمه کلیدی را جستجو کنید. مثل:فلزکاری،اتوماسیون و... >

پروژه تحقیقاتی علل فرار نوجوانان از خانه

  

«علل فرار نوجوانان از خانه»
  
  

  

توضیحات:

  

فهرست:
مقدمه
فصل اول:نوجوانان
مبحث اول:تعریف نوجوانان
مبحث دوم:تحلیل کارشناسی
فصل دوم:خانواده
مبحث اول:اهمیت خانواده
مبحث دوم:ضرورت بازسازی نهادهای اجتماعی
مبحث سوم:آمار به دست آمده
فصل سوم:علل فرار نوجوانان
مبحث اول:عوامل موثر در فرارمبحث دوم :فقر
مبحث سوم:طلاق
مبحث چهارم:اختلافات خانوادگی
فصل چهارم:تحلیل بزهکاری
مبحث اول:عوامل بزهکاری اطفال
مبحث دوم:کانون اصلاح و تربیت
مبحث سوم:سیاست های قضایی در خصوص نوجوانان
مبحث چهارم:فرار از خانه به تنهایی جرم نیست
فصل پنجم:نتیجه
مبحث اول:راه چاره کدام است ؟
فهرست منابع


مقدمه:

همه می خواهند جوانانی برومند و شایسته داشته باشند که به آنها افتخار کنند جهت حرکت دین و مذهب ، اخلاق ، روانشناسی و سایر علوم در حیطه ارتباطات و اخلاقیات و سنن و آداب و رسوم اجتماعی و دیدگاه کلی حاکم بر خانواده نیز در همین راستا و برای نیل به این مقصود است اما متاسفانه می بینیم که همه این تلاشها و کوششها برای برآوردن این خواست و آرزو کافی نیست . آمار وحشتناک زندانیان ، افزایش اعتیاد و جرم و بزهکاری ، افزایش باندهای فساد ، فرار دختران از خانه ، روابط نا مشروع و لجام گسیخته بین نسلهای جوان همه و همه شاهد این مدعا است .
 خانواده ، اولیای مدرسه ، مربیان تربیتی ، سخنوران مذهبی ، مشاوران مدارس همه دست اندرکار تربیت نسل جدید هستند اما ظاهراً تربیت است و نتایج برعکس می دهد . دین ستیزه خزنده در سطح مدارس ، نتیجه تعبیر خاص و تحمیل گرایانه از دین و توسل به خشونت و زور در امور پرورشی است . به این مسائل باید فرزند سالاری ، از بین رفتن ارزش کار و تحریف معنای آن ، ساعات زیاد بیکاری نسل جوان و زیاده خواهی و رایگان خواهی و مطالبت زیاده از حد بعضی از جوانان و بسیاری مسائل دیگر فرهنگی و اجتماعی را افزود.
 پدری که تمام ساعات روز را خارج از منزل است ، مادری که تند خو و عصبی مزاج است نمی تواند با نوجوان و جوان خود ارتباط دوستانه متقابلی داشته باشد . فرزندان همواره نیازمند محبت هستند و بسیاری از خودکشی ها ، فرار از خانه ها ، تظاهر به بیماریها و به منظور جلب محبت خانواده صورت می گیرد به خصوص در مورد مادران که مظهر مهر الهی و محبت و عشق و صفا در خانواده هستند.
مادری که دائم با گله و شکایت محیط خانه را بر می آشوبد با سخن چینی بین اعضاء خانواده و پدر ، رابطه بین آنها را به هم می زند و غم و غصه و افسردگی فرزندانش را به عنوان یک زنگ خطر نمی بیند و درک نمی کند نمی تواند یک مادر کامل باشد.
کادر فهمیده و خردمند از رنج و محرومیت های زندگی خود برای فرزند سخن نمی گوید و از زندگی یک تصور سیاه و زشت نمی سازد بلکه او را با خوبیها و امیدها آشنا کرده به لطف و محبت خدا امیدوار و او را در مسیر رشد و تکامل به سوی یک آینده زیبا قرار می دهد ، سن بلوغ ، سن زندگی طوفانی است .
جوان یک آتشفشان در حال جوشش یک اقیانوس پر تلاطم می ماند . در این شرایط روحی نصیحت و حرف مثل خس و خاشاک یا قایق کوچکی است که در اولین مواجهه با امواج طوفانی در هم شکسته و نابود می شود . برای ارتباط برقرار کردن با این جوان باید ابتدا خشم و خروش او را کنترل کرد و با او با محبت و عاطفه ، با صمیمیت ، با هر مادرانه و با شخصیت دادن در اجتماع و خانواده آرامش بخشید یک دریای آرام در یک نسیم و آفتاب ملایم و در موقعیت مکانی و زمانی مناسب بهترین موقعیت برای قایقرانی و ماهیگیری است . به فرزندانمان بفهمانیم که آنها مایه امید و شادی و نشاط ما هستند نه موجوداتی مزاحم و سربار زندگی .
طبق دستورات معصومین ابتدا به آنها درآمد داشتن و استقلال و خود کفایی و فرد مقیدی بودن برای جامعه را آموزش دهیم و بعد شیوه خرج کردن و طلبکار بودن و انتظارات رویایی داشتن . اگر آنها سختی و لذت کار را بچشند هرگز دنبال هوا و هوس و ناهنجاریها و ضد ارزشها نخواهند رفت از سپردن کارها و مسئولیتها به آنها نهراسیم کاری کنیم که خود را باور کنند . استعداد خدادادی خود را بشناسند و در جهت شکوفایی آن گام بردارند.
زندگی زیباست به آنها کمک کنیم تا زیبائیهای واقعی آن را بشناسند و از زشتی های آن روبرگردانند زشتی هایی که از رفتقت ها و دوستی با افراد ناباب و به خاطر کم محبتی خانواده روی می دهد .

(اینک که برای ما هر امیدی به نومیدی مبدل گشته است ، خداوندگار را نگر که به جای ما فرشتگان مطرود و در به در شده دل به مسرتی تازه خوش کرده و به آفریدن آدمی پرداخته و به خاطر وی جهانی تازه آفریده است !
پس ای امید بدرود باش و ای ترس تو نیز مرا ترک کن و ای پشیمانی از من دوری گزین!
در من که سرچشمه خوبی خشکیده است تو ای بدی و پلیدی به جای خوبی و خیر جایگزین باش . زیرا چون تو باشی . قلمرو آفرینش را با یزدان دو بخش خواهم کرد و من بر تیمی از آن فرمانروایی خواهم کرد .
شاید از آن تیم که خاص پروردگار است بخشی نیز بهره من گردد .
چنانکه خواهد شد و دیری نمی پاید که این جهان نو ، و این آدمیان بر تسلط من آگاهی خواهند یافت.)
« میلتون »
منظومه چهارم گفتگوی شیطان
از بهشت گمشده .

بزهکاری مجموعه جرائمی است که در زمان و مکان معین به وقوع می پیوندد .
کتله دانشمند بلژیکی اولین کسی است که با بررسی آمارهای مختلف ، اثرات عوامل طبیعی و اجتماعی را مورد تحقیق قرار داده معتقد است که بزهکاری ، پدیده ای است که بدون توجه به بزهکار می توان آن را مورد مطالعه قرار داد . به عقیده او ازدیاد و تقلیل جرائم و تغییرات احتمالی انواع بزه ها را از لحاظ زمان و مکان ، با توجه به عوامل اجتماعی ، اقتصادی ، سیاسی و مذهبی بایستی بررسی کرد . برای ارائه علمی بزهکاری، تعداد کل جمعیت کیفری یک منطقه و جمعیت کل همان منطقه هم مقایسه می شود و میزان کاهش و یا افزایش بزهکاری با توجه به چند درصد از مقایسه آمارها به دست می آید...


فهرست منابع 

1- دکتر دانش ( تاج زمان ) . مجرم کیست . جرم شناسی چیست . انتشارات کیهان سال 1381

2-ریموند گسن . ترجمه دکتر کی نیا ( مهدی ) جرم شناسی نطری . انتشارات مجد – سال 1374

3- روزنامه خراسان

4- دکتر کی نیا (مهدی) مبانی جرم شناسی . انتشارات دانشگاه تهران – سال 1370

5- ماهنامه آموزش دادگستری استان تهران . قضاوت . ش 54

6- ماهنامه حقوقی ، فرهنگی ، اجتماعی ، دادرسی ش 203

7- ماهنامه اطلاع رسانی . روانشناسی . ش 75

8- نشریه داخلی قوه قضائیه ، مأوی

9- نشریه سازمان بازرسی کل کشور . دیده ش 193

10- هفته نامه خبری دوستان...


 
 نـوع فایـل  Word  تعداد صفحات : 70

 خریـد از فروشگاه دیگر مـا

 حجم فایل  66 کیلوبایت    قــیمت فایــل : 3000 تومان

 راهنمای مراحل خرید فایل

 

لطفا برای خرید و دریافت فوری فایل اینجا کلیک کنید

 
« قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی عضو شبکه شتاب که رمز دوم آنها فعال شده باشد »

کلمات کلیدی: دانلود تحقیق علل فرار نوجوانان از خانه، پایان نامه علل فرار نوجوانان از خانه , پایان نامه علل فرار نوجوانان از خانه , دانلود پایان نامه علل فرار نوجوانان از خانه , دانلود , پایان نامه، پایان نامه بررسی علل فرار دختران، بزهکاری، دوران نوجوانی، فرار از خانه، فرار نوجوان، فرار نوجوانان از خانه، دانلود آپدیت پایان نامه علل فرار نوجوانان، دانلود پایان نامه علل فرار نوجوانان از خانه، دانلود جدیدترین پایان نامه علل فرار نوجوانان از خانه، پایان نامه بررسی عوامل فرار دختران از خانه, دانلود پایان نامه علل فرار دختران، ﺷﻨﺎﺧﺖ ﻋﻠﻞ ﻓﺮار دﺧﺘﺮان از ﺧﺎﻧﻪ و ﺳﻨﺠﺶ ارﺗﺒﺎط آﻧﻬﺎ, پایان نامه علل فرار نوجوانان از خانه, جستجوی پایان نامه، پروپوزال، پروژه در مورد علل فرار دختران, روش تحقیق علل فرار دختران از خانه, دانلود مقاله رایگان بررسی علل فرار دختران, دانلود فایل کامل مقاله علل و عوامل فرار از خانه نوجوانان و پیامدهای آن, دانلود پایان نامه بررسی علل فرار دختران در میان مددجویان بند زندان, دانلود پایان نامه با موضوع علل فرار نوجوانان از خانه, دانلود پایان نامه علل فرار دختران و پسران از خانه، دانلود پایان نامه با موضوع علل فرار نوجوانان، پایان نامه علل فرار دختران و پسران از خانه، تحقیق در مورد فرار, تحقیق در مورد فرار از خانه, مقاله در مورد فرار, مقاله در مورد فرار از خانه, تحقیق دانشجویی درباره فرار, تحقیق دانشجویی درباره فرار از خانه, مقاله دانشجویی درباره فرار, مقاله دانشجویی درباره فرار از خانه, تحقیقات دانش آموزی در مورد فرار, تحقیقات دانش آموزی در مورد فرار از خانه, مقالات دانش آموزی در مورد فرار, مقالات دانش آموزی در مورد فرار از خانه