به فروشگاه محصولات مجازی و دانلودی مکث فایل خوش آمدید * . * . * به مناسبت افتتاح فروشگاه 50 درصد تخفیف برای تمامی محصولات اعمال شده است. همچنین در صورت خرید کلی تخفیف های بیشتری در نظر گرفته شده که می توانید با مراجعه به صفحه "نرخ محصولات" از آن ها اطلاع یابید * . * . * اگر محصول موردنظر شما موجود نیست به پشتیبانی اطلاع دهید تا در اسرع وقت در فروشگاه مکث قرار گرفته و آماده خرید شود * . * . *

پایان نامه بررسی تأثیر سبکهای فرزند پروری والدین بر میزان خلاقیت کودکان - فروشگاه محصولات مجازی مکث
X
تبلیغات
X
تبلیغات
زولا
< برای نتایج دقیقتر، فقط کلمه کلیدی را جستجو کنید. مثل:فلزکاری،اتوماسیون و... >

پایان نامه بررسی تأثیر سبکهای فرزند پروری والدین بر میزان خلاقیت کودکان

  

«بررسی تأثیر سبکهای فرزند پروری والدین بر میزان خلاقیت کودکان»
  
  

  

توضیحات:

 

فهرست:

فصل اول : بررسی تأثیر سبکهای فرزندپروری والدین بر میزان خلاقیت کودکان

مقدمه

بیان مسئله

ضرورت و اهمیت تحقیق

اهداف تحقیق


فصل دوم: پیشینه تحقیق

پیشینه تحقیق

تعریف خلاقیت

مفهوم خلاقیت

نظریه های مربوط به خلاقیت

خلاقیت معمولی و خارق العاده

چه چیزی خلاقیت نیست؟ 

تفکر خلاق

فرآیند خلاق

ویژگیهای تفکر واگرا از دیدگاه گیلفورد

انعطاف پذیری

عوامل موثر در خلاقیت

عواملی که مانع خلاقیت می شود

روشهای پرورش خلاقیت

راهنمای عملی برای تشخیص خلاقیت کودکان

ویژگی های کودکان خلاق

اشکال مختلف تخیل و جلوه های خلاقیت در کودکان

شیوه های ارتباط والدین با فرزندان

الگوی شفیر

موقعیت و تأثیر خانواده بر رفتار فرزندان

چگونه رفتارهای ولدین می تواند خلاقیت را برانگیزد

نیل به دستاورد – نه نمره

والدین فعال و مستقل

قدردانی از خلاقیت

تصور ذهنی از آینده

شوخ طبعی

اصول تورنس


فصل سوم: روش تحقیق

مقدمه

جامعه آماری 

نمونه آماری

روش آماری

ابزار تحقیق

پایایی و اعتبار آزمون

آزمون سنجش خلاقیت


فصل چهارم: تجزیه و تحلیل داده ها

مقدمه

فرضیه ها و جداول

تعاریف نظری واژه ها


مقدمه:

با توجه به برخورد جوامع بشری با مسائل ناهمگون بی شمار فزاینده وابستگی متقابل بین کشور‌ها، تحلیل رفتن منابع طبیعی، سرعت فزاینده تغییرات و مسائل عدیده‌ای از این قبیل نیاز به یافتن تصویری هر چه جامع‌تر و دقیقتر از آینده برای هر جامعه از ضروریات است.

تورنس (1959) استدلال می‌کند که تصاویر آگاه و ناخودآگاه از آینده، نیروی محرک مهمی در پس دستاوردهای آینده‌اند. تصاویر مثبت آینده، نیروی پر توان مغناطیسی هستند که ما را به تحرک واداشته‌اند و به ما انرژی لازم را برای حرکت به پیش به سوی امکانات، راه‌حلها و دستاوردهای خلاقی و جدیدی می‌دهند از طرفی برای آنکه بتوانیم قدرت تصور خود را افزایش دهیم و تصاویر مثبتی از آینده خلق کنیم باید خلاقیت خود را پرورش دهیم. چه نیاز به به خلاقیت اجتناب ناپذیر است، بنابراین در این دنیای پیچیده کنونی که در هر رقابتهای بسیار فشرده جوامع مبتکر و مختلف برای دستیابی به جدیدترین تکنولوژی و منابع قدرت هستیم. افراد تیز هوش خلاق و صاحبان اندیشه‌های نو و جدید همانند گرانبهاترین سرمایه‌ها از جایگاه بسیار بالا و ارزشمندی برخوردار هستند.

هر چه قدر جهانی که در آن زندگی می‌کنیم پیچیده‌تر می‌شود نیاز به شناسایی و پرورش ذهنهای خلاق و آفریننده محسوس و روشنتر می‌گردد. در همین رابطه نونیامی معتقد است: «شانسی برای بدست آوردن خلاقیت بالقوه می‌تواند موضوع مرگ و زندگی هر جامعه‌ای باشد»

به همین دلیل امروزه جامعه، بیش از هر زمان دیگر به افراد خلاق و هوشمند نیاز دارد در شرایط کنونی، مسائل خلاقیت از تمرین مسائل در قلمرو روانشناسی آموزشگاهی است.

در مورد خلاقیت و شناخت کودکان خلاق باید خاطر نشان سازیم قبل از اینکه که آتی بتواند خلاق شود باید شرایط یا محیط مناسب فراهم شود. خصوصیات افراد خلاق و غیر خلاق مباحثی چند را در رابطه با محیط خانوادگی با خلاقیت را به بار آورده به طوری که هم اکنون عقیده بر این است که محیط خانوادگی انسان خلاق چیزی سوال محیط خانوادگی آدم غیر خلاق می‌باشد. این تفاوت مخصوصا در آنچه که مربوط به روابط والدین و فرزندان می‌باشد جنبه مشخصتری دارد. برای این مثال نمونه‌ای را که توسط شینر (1970) در این رابطه انجام گرفته است را می‌آوریم، وی درباره ده دختر تیزهوش و خلاق مطالعه نموده است و به این نتیجه رسیده است که خانواده‌هایشان در حدود آنها کنند سختگیری می‌کنند. این دختران خواندن را زود آموخته بودند و سرگرمی‌های بسیار خلاقانه‌ای داشتند (شعر و نقاشی) و خود را دارای قدرت تخیل بسیاری می‌دانستند.

بین کشورها و گروههای اجتماعی مختلف، به تفاوتهای چشمگیری در زمینه روابط والدین و فرزندان یا به عبارت دیگر شیوه‌های فرزند پروری برخوردیم که در دهه‌های نخست میلادی (سه دهه نخست) حاضر، روشهای فرزند پروری تا حدود زیادی زیر نفوذ مکتب رفتارگرایی بود. جای تردید است که پدران و مادران زیادی این شیوه خشک را به کار بسته باشند. اما به هر حال دیدگاه متخصصان آن زمان چنین وده است.

به نظر می‌رسد در حال حاضر شاهدند در جهت عکس هستیم و چنین می‌نماید که امروز، والدین احساس می‌کنند که ساده گیری پاسخگویی مشکل آنها نیست. به هر حال روابط والدین و کودک یکی از بحثهای مهم روانشناسی است. البته باید توجه داشت که رفتار والدین ابعاد مختلف دارد و فقط شامل تغییرات یکنواخت نمی‌شود.

به طوری که ممکن است والدین هم فرزند خودشان را دوست بدارند و هم اینکه آنها را طرد نمایند، یا اینکه در حین درست داشتن آنها در انضباط نیز سخت گیری کنند، پاسخ طفل نیز صرفاً به یک جنبه از رفتار والدین با شخصیت آنها ارتباط پیدا نمی‌کند. بلکه ما حصل ترکیب عوامل مختلف می‌باشد. هر چند پیش بینی ویژگیهای شخصیتی بعدی بر مبنایی روشهای خاص فرزند پروری بسیار دشوار است اما شواهدی در دست است که بر اساس آن می‌توان گفت بدون شک خانواده مهمترین نقش را در کنترل و هدایت تخیل و ظهور خلاقیتها ایفا می‌کند، با اینکه عوامل ژنی، پیدایش استعداد خلاقیت را هر افراد ممکن می‌سازد معذلک بروز و رشد این استعدادها تحت تأثیر عوامل محیطی قرار دارد. به طوری که می‌توان گفت : خلاقیت به عنوان یک استعداد حاصل تعامل پیچیده وراثت و محیط است.

در این پژوهش برآنیم تا مشخص کنیم که آیا شیوه‌های فرزند پروری با روشهای که والدین در تربیت فرزندانشان به کار می‌برند چه تأثیری بر خلاقیت آنان دارد؟...


 
 نـوع فایـل  Word  تعداد صفحات : 120

 خریـد از فروشگاه دیگر مـا

 حجم فایل  20 کیلوبایت    قــیمت فایــل : 3500 تومان

 راهنمای مراحل خرید فایل

 

لطفا برای خرید و دریافت فوری فایل اینجا کلیک کنید

 
« قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی عضو شبکه شتاب که رمز دوم آنها فعال شده باشد »

کلمات کلیدی: پایان نامه بررسی تأثیر سبکهای فرزند پروری والدین بر میزان خلاقیت کودکان , بررسی تأثیر سبکهای فرزند پروری والدین بر میزان خلاقیت کودکان , تأثیر سبکهای فرزند پروری والدین بر میزان خلاقیت کودکان , سبکهای فرزند پروری والدین بر میزان خلاقیت کودکان، بررسی تأثیر سبک های فرزند پروری والدین بر میزان خلاقیت کودکان , پایان نامه در مورد پایان نامه بررسی تأثیر سبک های فرزند پروری والدین بر میزان خلاقیت کودکان , تحقیق در مورد پایان نامه بررسی تأثیر سبک های فرزند پروری والدین بر میزان خلاقیت کودکان , مقاله در مورد پایان نامه بررسی تأثیر سبک های فرزند پروری والدین بر میزان خلاقیت کودکان , پروژه دانشجویی در مورد پایان نامه بررسی تأثیر سبک های فرزند پروری والدین بر میزان خلاقیت کودکان , تحقیق دانشجویی در مورد پایان نامه بررسی تأثیر سبک های فرزند پروری والدین بر میزان خلاقیت کودکان , مقاله دانشجویی در مورد پایان نامه بررسی تأثیر سبک های فرزند پروری والدین بر میزان خلاقیت کودکان , پروژه دانشجویی درباره پایان نامه بررسی تأثیر سبک های فرزند پروری والدین بر میزان خلاقیت کودکان