به فروشگاه محصولات مجازی و دانلودی مکث فایل خوش آمدید * . * . * به مناسبت افتتاح فروشگاه 50 درصد تخفیف برای تمامی محصولات اعمال شده است. همچنین در صورت خرید کلی تخفیف های بیشتری در نظر گرفته شده که می توانید با مراجعه به صفحه "نرخ محصولات" از آن ها اطلاع یابید * . * . * اگر محصول موردنظر شما موجود نیست به پشتیبانی اطلاع دهید تا در اسرع وقت در فروشگاه مکث قرار گرفته و آماده خرید شود * . * . *

پروژه تحقیقاتی سیاست جنایی ایران در قبال جرایم قاچاق گمرکی - فروشگاه محصولات مجازی مکث
X
تبلیغات
X
تبلیغات
زولا
< برای نتایج دقیقتر، فقط کلمه کلیدی را جستجو کنید. مثل:فلزکاری،اتوماسیون و... >

پروژه تحقیقاتی سیاست جنایی ایران در قبال جرایم قاچاق گمرکی

  

«سیاست جنایی ایران در قبال جرایم قاچاق گمرکی»
  
  

  

توضیحات:

 

فهرست:
پیشگفتار
مقدمه تحقیق
1: بیان مساله
2: سئوالهای تحقیق
3: فرضیه ها
4: سابقه تحقیق
5 : ضرورت انجام تحقیق
6: اهداف تحقیق
7 : روش تحقیق
8: قملرو تحقیق
9: کاربردهای تحقیق
10: ساختار تحقیق
فصل اول : کلیات( مفاهیم، پیشینه و عوامل پیدایش جرایم گمرکی)
مبحث اول: مفاهیم و تعاریف
گفتار اول: سیاست جنایی
گفتار دوم: قاچاق کالا
گفتار سوم: تخلفات و جرایم گمرکی
گفتار چهارم: مبادی
گفتار پنجم: قلمرو گمرکی
گفتار ششم: حقوق ورودی
گفتار هفتم: ترانزیت
مبحث دوم:پیشینه جرایم گمرکی
گفتار اول: پیشینه تاریخی
گفتار دوم: پیشینه تقنینی
الف: حقوق داخلی
ب: حقوق خارجی
ج: کنوانسیون هاو اسناد بین المللی
مبحث سوم: عوامل پدید آورنده جرایم گمرکی
گفتار اول: عوامل اقتصادی
الف: وجود تقاضا برای کالاهای قاچاق
ب: اعطای یارانه های کلان به برخی کالاها
ج: حمایت های غیر اصولی دولت از برخی صنایع داخلی
گفتار دوم: عوامل اجتماعی و فرهنگی
الف: بیکاری و محرومیت ساکنین مناطق مرزی
ب: فرایند پرهزینه زمان بر و پیچیده واردات و صادرات قانونی کالا
ج: رواج فرهنگ مصرف کالاهای خارجی
د: تبلیغات تولید کنندگان خارجی
منابع و مآخذ بصورت پاورقی


مقدمه

امروزه پیشرفت تکنولوژی و گسترش ارتباطات و تحولات چشمگیر در امر مبادلات و مناسبات اقتصادی بین کشورها باعث نزدیکی فرهنگ مصرفی جوامع شده و از طرف دیگر وجود مرزها و سیاستهای اقتصادی ناشی از اعمال حاکمیت دولتها در امر صادرات و واردات کالا موجب پیدایش پدیده ای به نام قاچاق کالا و قاچاق گمرکی و جرایم مربوط به آن شده است. قاچاق کالا و قاچاق گمرکی یا تجارت زیر زمینی به نقل و انتقال کالا بدون پرداخت عوارض گمرکی و سود بازرگانی گفته می شود. این پدیده از آن جهت که بر جریان اقتصادی کشورها آ‎ثار وخامت باری دارد ناپسند می باشد و چه بسا سیاستهای اقتصادی و بازرگانی را که دولتها برای تقویت موقعیت اقتصادی کشورشان اعمال می نمایند کم اثر یا بی اثر نماید.

امروزه قاچاق گمرکی از مشکلات جدی اقتصاد کشورهای در حال توسعه از جمله کشور ایران است؛ از آنجایی که در این گونه کشورها معمولاً نرخ رشد جمعیت بالا و زیر ساختهای اقتصادی دچار ضعف است تامین مایحتاج عمومی مردم و کالاهای واسطه ای و سرمایه ای مورد نیاز کارخانجات و شرکتها با استفاده از منابع و تولیدات داخلی امکانپذیر نمی باشد، بنابراین واردات جز تفکیک ناپذیر تجارت خارجی کشور بوده و به دلیل ناکافی بودن منابع ارزی در این کشورها تامین نیازهای داخلی با مشکل روبرو می شود. همچنین در اینگونه از کشورها به دلیل جوان بودن جمعیت و جذب شدن نیروی کار به فعالیتهای تولیدی بخش عمده ای از نیروی کار در این کشورها به دنبال مشاغل کاذب خواهند رفت از طرف دیگر به دلیل وجود تقاضا برای تولیدات کشورهای خارجی که ناشی از عدم رفع نیازهای مردم از طریق رسمی و قانونی می باشد ورود کالاها از مجاری غیر قانونی و غیر رسمی به رغم مخاطراتی که در بردارد صورت می گیرد زیرا سود آوری آن به حدی است که خطر پذیری آن را از نقطه نظر اقتصادی توجیه می کند.

پدیده قاچاق گمرکی و جرایم مربوط به آن در کشور ما واقعیتی کتمان ناپذیر است که به دلایل مختلف اجتماعی، اقتصادی و سیاسی آثار نامطلوب و زیان باری را بر نظام اقتصادی کشور وارد می نماید و با ایجاد بی ثباتی و اخلال در برنامه ریزی کشور سایر ابعاد حکومتی را نیز تحت تاثیر خود قرار می دهد. بطورکلی عواملی چون موقعیت جغرافیایی کشور و داشتن مرزهای طولانی با کشورهای همسایه، همجواری با مناطق و کشورهای قاچاق خیز، نبود دولتهای مقتدر در همسایگی کشورمان، وجود معبرهای مختلف در مرزهای آبی و خاکی از جمله مناطق آزاد، بازارچه های مرزی و سایر مبادی ورودی از عوامل تشدید کننده قاچاق گمرکی و قاچاق کالا در کشورمان می باشد.

بطورکلی قاچاق گمرکی و جرایم مربوط به آن آثار نامطلوب و جبران ناپذیری را بر روی نظام اقتصادی کشور می گذارد؛ عوارضی همچون عدم پرداخت حقوق دولتی،‌ بر هم زدن تعادل بازار رقابتی، فساد مالی واخلاقی، مختل کردن کارخانجات تولیدی داخلی و بروز ارتشاء و فساد سیستم اداری از نتایج این پدیده شوم اقتصادی می باشد قاچاق گمرکی در ابعاد مختلفی بر اقتصاد هر کشور تاثیر منفی بر جا می گذارد یکی از ابعاد آن مربوط به تاثیر بر درآمدهای دولت می باشد در اثر قاچاق کالا و بخاطر عدم پرداخت مالیات به دولت بطور مستقیم بر درآمدهای آن تاثیر می گذارد(میزان درآمد کشور را کاهش می دهد.)  و بطور غیر مستقیم نیز با تضعیف بخشهایی از اقتصاد کشور باعث کاهش و رکورد فعالیتهای آنها و در نهایت تشدید بیکاری می گردد.

از طرف دیگر قاچاق گمرکی یکی از بهترین راههای ورود ابزار تهاجم فرهنگی به داخل کشور است. دشمنان کشور با هدف ضربه زدن به فرهنگ و با کمک گرفتن از قاچاق غیر قانونی کالا به داخل کشور اقدام به ورود انواع و اقسام ابزارهای تهاجم فرهنگی به کشور می نمایند و از این طریق علاوه بر گمراه کردن نسل جوان و فعال جامعه، ارزشها، آداب سنن و مذهب ما را مورد هدف قرار داده و به واسطه آن فرهنگ و امنیت ملی کشور را تهدید می نمایند؛ بویژه در این شرایط جهانی سازمانهای تبهکار بین المللی و بنگاههای چند ملیتی اقصادی قاچاق گمرکی را بعنوان حرفه ای کار ساز در راستای اهداف شوم خود در ترویج فرهنگ و اقتصاد جهانی  به شیوه غربی علیه کشورهای یا جهان سوم و در حال توسعه به کار گرفته اند.

بطور کلی در طول دوره قانونگذاری در ایران قوانین متعددی درباره مبارزه با پدیده قاچاق گمرکی به تصویب رسیده و به کرات نیز مورد اصلاح و بازبین قرار گرفته اند به نظر می رسد در این قوانین قانونگذار با در نظر گرفتن نظریه بازدارندگی مجازات و بدون در نظر گرفتن علل و عوامل دیگر و بررسی کارشناسی موضوع صرفاً با توجه به این دیدگاه که مجازتهای شدید می توانند باز دارنده باشند همچنان مجازات مقرر شده در قانون را نسبت به قوانین قبلی تشدید کرده اند از این رو می بینیم که نه تنها توفیقی در جهت کاهش قاچاق گمرکی نداشته اند بلکه به لحاظ شرایط خاص سیاسی و اقتصادی ایران، نامتناسب بودن قوانین و مقررات مربوط به قاچاق ، توسعه نیافتگی مناطق مرزی کشور فقر گسترده اقتصادی، بالا بودن سطح بیکاری، وجود قوانین سخت گیرانه برای واردات و صادرات کالا و نیز تعدد مراکز تصمیم گیری در این خصوص موجب شده نه تنها این معضل اقتصادی کاهش نیابد بلکه روز به روز گسترده تر و سازمان یافته تر گردد. همانطوریکه می دانیم پیشگیری همواره مفیدتر از درمان بوده و از نظر اقتصادی نیز به صرفه‌تر می باشد لذا ابتدا لازم است با شناخت علل و عوامل پدید آورنده قاچاق کالا علل و زمینه های که کشورمان را برای ورود و توزیع کالهای قاچاق مستعد می نمایند از بین برده و در مراحل بعدی چنانچه افرادی اقدام به...


منابع

1- مجید یکتایی، تاریخ گمرک ایران (تهران:انتشارات شرکت چاپ ونشر بازرگانی چاپ دوم 1377)ص

1- علی حسین نجفی ابرند آبادی،  مقاله «درآمدی بر جنبه های مختلف سیاست جنایی» مجموعه مقالات (سخنرانیهای داخلی)، جلد اول، اردیبهشت 79، نشر روزنامه رسمی، ص 32

2- سید محمد حسینی،  مقاله سیاست جنایی (مفاهیم و مدلها) مجله کانون وکلاء، شماره 166 و 167، نشر کانون وکلاء،صص 153_156.

1. باری، مجتبی، پایان نامه سیاست جنایی جمهوری ایلامی ایران راجع به مواد مخدر، ص

2- سید محمد حسینی،  همان، ص 156.

1-  علی حسین نجفی ابرند آبادی،  مقاله «سیاست جنایی»، مجله تحقیقات حقوقی، انتشارات دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی، شماره 11 و 12، انتشارات شفق، ص 407.

2- سید محمد حسینی،  همان، ص 157.

3- کریستین  لازرژ، سیاست جنایی، ترجمه  علی حسین نجفی ابرند آبادی، نشر بلدا، تهران، پاییز 75، ص 11 (مقدمه مترجم)

1 -مارک آنسل، دفاع اجتماعی نوین، ترجمه  آشوری و  نجفی ابرند آبادی، نشر دانشگاه تهران، چاپ سوم، 1375، ص 51.

2- سید محمد حسینی،  همان، ص 158.

3- محمد معدنچی، ، سیاست جنایی ایران در قلمرو کیفر سالب آزادی، پایان نامه کارشناسی ارشد، دانشگاه تربیت مدرس، (دانشکده علوم انسانی)، پاییز 1376، ص 263.

[11] - دلاور بزرگ نیا، سیاست جنایی ایران در قانون اساسی مشروطه جمهوری اسلامی ایران، (مطالعه تطبیقی)، پایان نامه کارشناسی ارشد، دانشگاه شهید بهشتی، (دانشکده حقوق)، سال تحصیلی 71_72، ص 43.

2- عبدالعلی توجهی، جایگاه بزه دیده در سیاست جنایی ایران (رساله دکترای حقوق جزا و جرمشناسی)، دانشگاه تربیت مدرس، (دانشکده علوم انسانی)، تابستان 77، ص 110.

1- فیروز محمودی جانکی،  مقاله «امنیت و ناامنی از دیدگاه سیاست جنایی»، مجله دیدگاههای حقوقی، شماره 8، سال دوم، زمستان 76، ص 17.

2- سید محمد حسینی، همان، ص 158_159.

1- محمد کریم فرهادی مهر، مشارکت مردم در سیاست جنایی، (پایان نامه کارشناسی ارشد، دانشگاه شهید بهشتی (دانشکده حقوق)، خرداد 74، ص 20.

1- مجله امنیت، شماره 15 و 16، ص 5.

1- محمد  معدنچی، همان، ص 19.

1- علی حسین  نجفی ابرند آبادی، تقریرات مباحثی در علوم جنایی، تاریخ تحولات کیفری، به کوشش مهرداد رایجیان اصلی، دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی، نیمسال دوم 79_1378، ص 16.

2 -کریستین لازرژ، ، درآمدی بر سیاست جنایی، ص 93.

1- عبدالعلی توجهی، همان، ص 129.

1- مهدی کی نیا،  علوم جنایی (جلد سوم)، نشر دانشگاه تهران، 1346، ص 1306.

2 . عظیمیان بجستانی، سیاست جنایی تقنینی ایران در زمینه مواد مخدر، رساله کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرمشناسی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تهران شمال، سال تحصیلی 72_1371، ص 25.

1 - علی حسین نجفی ابرند آبادی،  همان، ص 421.

2- ر.ک علی زاده اشکلک، سیاست جنایی قضایی جمهوری اسلامی ایران، پایان نامه دکتری حقوق کیفری و جرمشناسی، دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، سال 1383.

1- تاج زمان (دانش) ، حقوق زندانیان و علم زندانها، تهران، موسسه انتشارات و چاپ دانشگاه تهران، 1372، ص 7

2- کیفرشناسی(penology): از تعابیر یونانی در ارتباط با مجازات است و نخستین بار در سده نوزدهم در بحث «علم مجازات» مورد استفاده قرار گرفت. کیفر شناسی دارای سه رشته عمده و مرتبط با یکدیگر است: مطالعه نحوه وضع و تنظیم قوانین کیفری (قانونگذاری کیفری)، بررسی شیوه های محاکمه و تعیین مجازات مجرمین (محکومیت کیفری) و چگونگی اعمال ضمانت اجراهای کیفری (اجرای مجازات).

1- ر.ک میزگرد پلیس و امنیت عمومی، با شرکت آقایان  نقیب زاده،  اردبیلی،  نجفی ابرندآبادی، نشریه امنیت، وزارت کشور، شماره 15 و 16 ، 1379، ص 13 و بعد.

2- سید سیامک  فتح الهی، مقاله سیاست جنایی مشارکتی، مجله حقوقی دادگستری، پاییز 1377، شماره 24، ص 178.

3-عبدالعلی توجهی،  جایگاه بزه دیده در سیاست جنایی ایران (رساله دکترای حقوق جزا و جرمشناسی)، دانشگاه تربیت مدرس، (دانشکده علوم انسانی)، تابستان 77، ص 124.

1- ر. ک پیکا (ژرژ) ، جرمشناسی، ترجمه علی حسین نجفی ابرند آبادی، چاپ اول، تهران، انتشارات دانشگاه شهید بهشتی، 1370، صص 19-18. گسن (ریمون)، جرمشناسی کاربردی، ترجمه  مهدی کی نیا، چاپ اول، تهران، چاپخانه علامه طباطبایی، صص129-128

2- بعنوان مثال می توان به تعالیم اسلامی در زمینه نوع دوستی، نیکوکاری، انصاف، احسان و ... که هر کدام حاوی اوامر و نواهی بوده و دارای ضمانت اجراهایی چون: وجوب، حرمت، استحباب و کراهت می باشند نام برد. ر.ک. صادقی (محمدهادی) گرایش کیفری سیاست جنایی اسلام، پایان نامه دوره ی حقوق جزا و جرمشناسی، دانشگاه تربیت مدرس، 1373.

3-  کریستین  لازرژ، همان منبع، ص 124.

1-  برخی از نویسندگان از «کلانیشرود» به عنوان اولین کسی که اصطلاح سیاست جنایی را به کار برده است در کنار فوئر باخ نام برده اند. نجفی ابرند آبادی (علی حسین)، تقریرات درس تاریخ تحولات حقوق کیفری، دوره کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرمشناسی، دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی سال تحصیلی 71-70. ص 7. اما به اعتقاد بعضی نویسندگان اصطلاح سیاست جنایی را برای نخستین بار یک حقوقدان هلندی اهل فلاماند (ناحیه ای که اکنون در کشور بلژیک است) به نام «ژس دو دام هودر» در سده هفدهم در کتابی به همین عنوان به کار برد و در آن کتاب همه قلمروهای علوم جنایی به بحث کشید. ر.ک مارتینژ (رنه)، تاریخ حقوق کیفری در اروپا،برگردان: محمد رضا گودرزی، انتشارات مجد، 1382، ص 63.

1-  نجفی ابرند آبادی،  علی حسین، از سیاست کیفری تا سیاست جنایی، دیباچه مترجم به: لازرژ کریستین، درآمدی بر سیاست جنایی، انتشارات میزان، سال 1381، ص 11.

1- ژرژ لواسور،  سخنرانی در سمینار حقوق دانشگاه پاریس در مه 1970، ترجمه  علی حسین نجفی ابرند آبادی، به نقل از: مجله تحقیقات حقوقی شماره 12، مورخ 1/4/1372.

2-  علی حسین نجفی ابرند آبادی ، از سیاست کیفری تا سیاست جنایی، پیشین، ص 14.

1-  ر.ک: فریده ممتاز،  انحراف اجتماعی، نظریه ها و دیدگاهها، ناشر: شرکت سهامی انتشار، 1381.

2- علی حسین نجفی ابرند آبادی و حمید هاشم بیگی، دانشنامه جرمشناسی، انتشارات دانشگاه شهید بهشتی، 1377، صص 133 و 62.

1- علی حسین نجفی ابرند آبادی، درباره اصطلاح سیاست جنایی، دیباچه مترجم به (ویراست دوم): لازرژ کریستین، درآمدی بر سیاست جنایی، انتشارات میزان، سال 1381، ص 37.

2- نجفی ابرند آبادی،  علی حسین، پیشین، ص 30.

1- علی اکبر دهخدا، لغت نامه (تهران: موسسه انتشارات و چاپ دانشگاه تهران، 1373) ج.ا ، ص 15252.

2– محمد معین، فرهنگ فارسی (تهران: موسسه انتشارات امیر کبیر چاپ یازدهم 1376) ج2، ص 2607.

3- حسن عمید، فرهنگی عمید (تهران : موسسه انتشارات امیر کبیر ).4- منوچهر فرهنگ، فرهنگ علوم اقتصادی( تهران:انتشارات نیل1351 ) ص 1174.

-oxford advsnced learner,dictionary,sixth edition(ZOOZ UNIVERSITY PRESS)5

1- احمد سیاح، فرهنگ بزرگ جامع نوین (تهران: انتشارات اسلام، چاپ چهارم 1382) ذیل تهریب ص 2269.

2 - ماده مذکور مقرر می دارد «سرقت عبارتست از ربودن مال دیگری بطور پنهانی».

3 - ماده 502 قانون مجازات اسلامی مقرر می دارد «هر کس نه نفع یک دولت بیگانه و به ضرر دولت بیگانه دیگر در قلمرو ایران مرتکب یکی از جرایم جاسوسی شود به نحوی که به امنیت ملی صدمه وارد نماید به …».

4 - رضا نوربها، زمینه حقوق جزای عمومی (تهران : انتشارات گنج دانش چاپ پانزدهم 1385     ) ص 43.

1- کابوتاژ واژه فرانسوی به معنی کشتیرانی تجارتی یا کشتیرانی ساحلی می باشد و اصطلاحاً عبارتست از حمل کالای داخلی از یک نقطه به نقطه دیگر کشور از راه دریا رودخانه های مرزی و یا آبهای بین المللی.

2 - مرتضی محسنی و مرتضی کلانتری، مجموعه نظریات مشورتی اداره حقوقی وزارت دادگستری (تهران : انتشارات فردوسی، 1375) نظریه شماره 7987/7 -8/12/137، 218.

1 - محمد جعفر جعفری لنگرودی، ترمینولوژی حقوق (تهران: انتشارات گنج دانش چاپ هفتم 1374) ص 510.

2 - علیرضا آقا زاده، قاچاق کالا (تهران: انتشارات آریان چاپ اول 1384) ص 14.

3 - محمد تقی جوان، قاچاق و تخلفات گمرکی(تهران:انتشارات گنج دانش1351)ص25

1--عبدالله احمدی،جرم قاچاق(تهران: نشر میزان1382)ص42

2- حسن عمید، فرهنگ لغات فارسی (تهران، انتشارات امیر کبیر چاپ پنجم 1362) ص 206.

3- محمد معین، پیشین، ص 1051.

4- محمد جعفر جعفری لگرودی،‌پیشین، ص 142.

1- برای اطلاع بیشتر ر. ک، فصل اول از قسمت ششم آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی مصوب 30/3/1350.

2- محمد صالح ولیدی، پیشین ،‌ص 17.

3- ر. ک ، بند 5 از ماده 5 قانون تشکیل دادگاهها عمومی و انقلاب مصوب 15/4/1373 .

4- ر. ک ، تبصره 2 ماده 4 قانون نحوه اعمال تعزیرات حکومتی راجع به قاچاق کالا و ارز مصوب 12/2/1384 .

5- ر. ک ماده 271 آ‎یین نامه اجرایی قانون امور گمرکی مصوب 30/3/1350 .

1- ر. ک، ماده 1 قانون مجازات مرتکبین قاچاق مصوب 29/12/1312 و ماده 2 قانون نحوه اعمال تعزیرات حکومتی راجع به قاچاق کالا و ارز .

2- ر. ک، ماده 27 قانون امور گمرکی و ماده 269و268 آیین نامه اجرایی آن .

3- محمد معین، پیشین، ص 3768 .

1- محسن بهرامی و بهروز قاسمی ، آ‎سیب شناسی قاچاق کالا و ارز در ایران (تهران: انتشارات فارابی چاپ اول 1385) ص 4.

2- محمد معین، پیشین، 2720.

3- همان ، ص 3392.

4- علی اکبر دهخدا، پیشین ، ص 419.

1- -2006.http:// www, irca.gov.ir 85-7-12 

2- رضا بنایی،آشنایی با مقررات گمرکی و ترخیص کالا(تهران:انتشارات موسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی 1382) ص3.

3 - علی اکبر دهخدا، پیشین ،‌ص 419.

4 - محمد معین، پیشین ، ص 3392.

5 - منوچهر فرهنگ، پیشین،ص1175.

1 - محمد جعفر جعفری لنگرودی، پیشین ، ص 602.

2 - ابوالقاسم اجتهادی، وضع مالی و مالیه مسلمین (تهران: انتشارات سروش 1363) ص 77.

3 - رضا بنایی، پیشین، ص 41.

1- رضا بنایی، همان ص 45.

2 - محمد تقی رفیعی، فرهنگ حقوقی مجد (تهران: انتشارات مجد، چاپ چهارم 1383) ص 530.

3 - عباس آ‎ریانپور، فرهنگ کامل انگلیسی فارسی (تهران: انتشارات امیر کبیر ، 1370) ص 5، ص 5848.

4 - محمد معین، پیشین، ص 1061.

1 - موضوع مواد 122 الی 130 آین نامه اجرایی قانون امور گمرکی.

2 - غلامرضا حجتی اشرفی، مجموعه قوانین و مقررات محشای و بازرگانی و تجاری (تهران: انتشارات گنج دانش 1383) ص 749.

1- مستنبط از ماده 4 قانون حمل و نقل و عبور کالاهای خراجی از قلمرو و جمهوری اسلامی ایران مصوب 22/12/1384.

2- ر. ک، ماده 172 آیین نامه اجرایی قانونی امور گمرکی.

3- inwatd transit.

4- out ward transit.

1 - ر. ک، مواد 122 الی 130 آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی.

1 - خداوند در آیه 13 سوره حجرات می فرماید: «یا ایها الناس انا خلقنکم من ذکروانثی و جعلنکم شعوباً و قبائل لتعارفو...»

2 - ابوالقاسم اجتهادی، وضع مالی و مالیه مسلمین (تهران: سروش ،‌1375) ص 77.

1 - مجید یکتایی، پیشین17.

2 - ابوالقاسم اجتهادی،‌ پیشین، ص 79.

1- مجید یکتایی، پیشین، ص 17.

2- همان، ص 23.

3 - اجرای روش اجیربری به این شکل بود که ساکنان بخشهای مرزی کشور با دریافت کارت پیله وری آن را در اختیار بازرگانان و شرکتهای بازرگانی قرار می دادند و تجارت بوسیله آنها صورت می گرفت.

 1- مجموعه فهرست عناوین مقررات 1285 تا 1362 (تهران، اداره کل تنقیح قوانین و مقرارت تخست وزیری ، 1362)ص1425.

2- منوچهر ضیایی، مجموعه قوانین پولی و بانکی و سایر قوانین مربوط به از سال 1285 تا 1380 (تهران: موسسه تحقیقات پولی و بانکی، 1381) ص 34 الی 37.

1- مجموعه فهرست عناوین قوانین و مقررات 1285 تا 1362 (تهران: اداره کل تنقیح و تدوین قوانین و مقرارت نخست وزیری 1362) ص 1437.

2 - ر. ک، ماده قانون نحوه اعمال تعزیرات حکومتی راجع به قاچاق کالا و ارز.

1 - ر. ک، تبصره 2 ماده 4 همان قانون

2 - روزنامه رسمی شماره17221ـ 29/1/1383.

1- مفاد تبصره فوق با اندکی تغییرات در بودجه سال 1386 نیز تکرار شده است.

1 - جعفر نوری، گسترش قاچاق در بستر اقتصاد نابسمامان، مجله تخصصی دانشگاه علوم اسلامی رضوی،‌شماره 12،‌ص 157.

1- نورث، داگلاس سی، نهادها، تغیرا نهادی و عملکرد اقتصادی، ترجمه محمدرضا معینی (تهران : مرکز مدارک اقتصادی اجتماعی و انتشارات 1377) ص 93.

2- منوچهر فرهنگ، پیشین،: ص 106.

3 - داوود چراغی و خلیل حیدری 1379 بررسی عوامل مؤثر بر قاچاق کالا در ایران با تاکید بر نقش یارانه ها ، 201 الی 215 مجموعه مقالات همایش قاچاق پژوهشکده اقتصاد دانشگاه تربیت مدرس تهران.

1- محسن بهرامی و بهروز قاسمی ، پیشین  ص 72.

2- علیرضا مستمند طرقی،‌بررسی قاچاق کالا و جرایم گمرکی در مقررات کیفری ایران (پایان نام هکارشناسی ارشد رشته حقوق و جرم شنایس، دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی 1377) ص 78.

3 - رضا بنایی. 1381 اثر قوانین و مقررات بازرگانی بر قاچاق کالا، 30 الی 156 پژوهشنامه بازرگانی 22، موسسه مطالعات و پژوشهای بازرگانی، تهران.

1 - برای اطلاع بیشتر ر.ک ، قانون امور گمرکی مصوب 1350 و قانون مقررات صادرات و وارات.

2 - محسن بهرامی و بهزاد قاسمی، پیشین، ص 98....


 
 نـوع فایـل  Word  تعداد صفحات : 62

 خریـد از فروشگاه دیگر مـا

 حجم فایل  70 کیلوبایت    قــیمت فایــل : 3500 تومان

 راهنمای مراحل خرید فایل

 

لطفا برای خرید و دریافت فوری فایل اینجا کلیک کنید

 
« قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی عضو شبکه شتاب که رمز دوم آنها فعال شده باشد »

کلمات کلیدی: تحقیق سیاست جنایی ایران در قبال جرایم قاچاق گمرکی، تحقیق,سیاست جنایی ایران در قبال جرایم قاچاق گمرکی,ﻣﻘﺮرات ﺗﻌﯿﯿﻦ ﮐﻨﻨﺪه ﻣﺠﺎزات ﻗﺎﭼﺎق ﮔﻤﺮﮐﯽ, سیاست جنایی در مبارزه با قاچاق کاال,سیاست جنایی ایران در قبال جرایم قاچاق گمرکی، دانلود رایگان, سیاست کیفری ایران در قبال قاچاق کالا و ارز با تکیه بر لایحه جدید قاچاق,تحقیق سیاست جنایی ایران در قبال جرایم قاچاق گمرکی,پایان نامه رشته حقوق با موضوع سیاست جنایی ایران در قبال جرایم قاچاق, عنوان تحقیق سیاست جنایی ایران در قبال جرایم قاچاق گمرکی, تحقیق در مورد سیاست جنایی ایران در قبال جرایم قاچاق گمرکی, دانلود تحقیق در مورد سیاست جنایی ایران در قبال جرایم قاچاق گمرکی, پروژه بررسی سیاست جنایی ایران در قبال جرایم قاچاق گمرکی، دانلود تحقیق سیاست جنایی ایران در قبال جرایم قاچاق گمرکی