به فروشگاه محصولات مجازی و دانلودی مکث فایل خوش آمدید * . * . * به مناسبت افتتاح فروشگاه 50 درصد تخفیف برای تمامی محصولات اعمال شده است. همچنین در صورت خرید کلی تخفیف های بیشتری در نظر گرفته شده که می توانید با مراجعه به صفحه "نرخ محصولات" از آن ها اطلاع یابید * . * . * اگر محصول موردنظر شما موجود نیست به پشتیبانی اطلاع دهید تا در اسرع وقت در فروشگاه مکث قرار گرفته و آماده خرید شود * . * . *

پروژه تحقیقاتی آمار با موضوع تاثیر کامپیوتر بر اوقات فراغت دانش اموزان - فروشگاه محصولات مجازی مکث
X
تبلیغات
< برای نتایج دقیقتر، فقط کلمه کلیدی را جستجو کنید. مثل:فلزکاری،اتوماسیون و... >

پروژه تحقیقاتی آمار با موضوع تاثیر کامپیوتر بر اوقات فراغت دانش اموزان

     

«تأثیر کامپیوتر بر اوقات فراغت دانش آموزان»
   
    

 

توضیحات:

   

دانلود پروژه آمار کامپیوتر و تاثیر آن بر تحصیلات دانش آموزان


مقدمه : 
اغلب دانش‌آموزان برای پر کردن اوقات فراغت خود از کامپیوتر استفاده می‌کنند. کامپیوتر یکی از وسایلی است که امروزه در اغلب منازل‌ جایی برای خود باز کرده است و کاربران آن اغلب کودکان، نوجوان و جوانان هستند و چه بسا برخی از والدین طریقه کار کردن با آن را نمی‌دانند و حتی کششی برای آموزش آن ندارند و چه بسا برخی نمی‌دانند فرزندانشان ساعت‌ها پای کامپیوتر چه می‌کنند! دلیل اصلی خانواده‌ها از خرید کامپیوتر و ارتباط با شبکه اینترنت در منزل آموزش است. والدین اعتقاد دارند که این ابزار نگرش کودک را به مدرسه بهبود می‌بخشد و وسیله‌ای برای ارتقای دانش آنهاست اما با گسترش سریع استفاده از این فناوری سوال مهمی که ایجاد می‌شود تاثیر آن بر تحصیلات دانش آموزان است. در دنیای امروز که عصر فوران اطلاعات نامیده می شود، دغدغه بسیاری از والدین آگاهی یافتن از آموخته های فرزندان شان و به نوعی نظارت بر نحوه یادگیری آنها است. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که کامپیوتر و تلویزیون بر رشد و تقویت هوش کودک و نوجوان اثرات مخربی بر جای می گذارد چرا که ادبیات تلویزیونی و رایانه ای مانع پیشرفت و رشد هوش کودک و نوجوان است. اگر کودکان بیش از حد به تماشای برنامه های آن بنشینند، ذهن آنها دیگر گنجایش فکرهای خلاقانه را نخواهد داشت. اگر کودک مدت زمان زیادی را در مقابل صفحه کامپیوتر بگذراند، از ورزش و دیگر فعالیت هایی که برای تکامل وی مفید است بی بهره می شود. به علاوه کودکان ممکن است در معرض محتویات خشن و جنسی که در حد سن آنها نیست قرار گیرند. استفاده کنترل نشده کامپیوتر به ویژه وقتی با دیگر فناوری ها از قبیل تلویزیون همراه باشد، کودک را در معرض خطر اثرات مضر آن بر تکامل فیزیکی، اجتماعی و روانی قرار می دهد که از جمله آنها می توان به مشکلات بینایی، صدمات سیستم اسکلتی، چاقی، اثر بر مهارت های اجتماعی، مشکلات ارتباطی در خانواده و اعتیاد الکترونیکی اشاره کرد. همچنین بعضی رسانه ها مانند اینترنت به طرف کنترل ناپذیری پیش می روند و خانواده ها مثل سابق نمی توانند جریان های موثر در تربیت کودک را کنترل کنند. با توجه به اینکه اغلب مهارت کودکان از والدین بیشتر است بنابراین استفاده آنها از اینترنت غیرقابل کنترل می شود. مهمترین دغدغه ای که در خانواده این سال ها شکل گرفته است،تاثیر رایانه بر کودکان آنها است و نگران از اینکه رایانه چه ضررهایی میتواند به آنها بزند.


هدف از انجام این پروژه آماری چیست ؟

محققان در آزمایشی دانش آموزان را به سه گروه تقسیم کرده اند و اطلاعات یکسانی را در اختیار آنها گذاشته اند. گروه اول اطلاعات را از طریق مطالعه به دست می آوردند، گروه دوم از طریق مشاهده فیلم و گروه سوم همان اطلاعات را به وسیله کامپیوتر کسب می کردند. پس از آن اعضای هر سه گروه در میزان حفظ اطلاعات مورد آزمایش قرار گرفتند، در گروه اول به طور متوسط ۸۵ درصد دانش آموزان پس از مطالعه قادر به یادآوری اطلاعات بودند. این عدد در گروه دوم بین ۲۵ تا ۳۰ درصد و در گروه سوم به متوسط ۳ تا ۵ درصد می رسید. کشور ما از نظر بهره مندی از اینترنت در بین ۱۷۸ کشور جهان رتبه ۸۷ را دارد که بر اساس طبقه بندی اتحادیه جهانی مخابرات جزء کشورهای متوسط به شمار می رود. ۳۵ درصد استفاده کنندگان اینترنت را قشر جوان تشکیل می دهد و میانگین صرف شده برای اینترنت ۵۲ دقیقه در هفته است.با این توضیحات و مقدمه فوق قصد بر این داریم که تاثیر رایانه را بر دانش آموزان بررسی کنیم و پی به این موضوع می ببریم که آیا رایانه باعث پیشرفت تحصیلی دانش آموزان می شود یا ابزاری میشود برای جلوگیری از یادگیری آنها . ابتدا از دانش آموزان سوالاتی در این زمینه میپرسیم سپس با نتیجه گیری از آنها راهکارهایی را برای کنترل کار با رایانه پیشنهاد میکنیم .


شروع پروژه :

برای شروع ابتدا تعداد ۱۰۰ عدد پرسشنامه را به طور تصادفی بین ۱۰۰ نفر از دانش آموزان مدرسه پخش کردیم . سوالات به گونه ای تنظیم شده بود که کمترین وقت ممکن را از دانش آموزان بگیرد . (نمونه ای از پرسش نامه ضمیمه تحقیق است ) . پس از جمع آوری پرسش نامه ها ، داده های آن را در جداول قرار دادیم . برای هر جدول محاسبات شاخص های پراکندگی و رسم نمودار ها را انجام دادیم . از شاخص های پراکندگی می توان دامنه تغییرات ، واریانس ، انحراف معیار ، میانگین و ضریب تغییرات نام برد . همچنین از جدول های استفاده شده می توان به میله ای ، مستطیلی ساقه و برگ ، چندبر ، دایره ای و جعبه ای اشاره کرد . برای راحتی رسم نمودار های چندبر و ساقه برگ داد های سوال را به کار بردیم و مد و میانه را نیز در آنها مشخص کردیم . پس از آن جدول ها را تجزیه و تحلیل میکنیم .


مشخصات:
-کامل و بی نقص
-تمام رنگی
-استفاده از طرح های گرافیکی
-دارای انواع نمودار ها(تمام رنگی)


فهرست:
مقدمه
داده ها ومحاسبات
جدول فراوانی
نمودار میله ای
نمودار مستطیلی
نمودار چندبرفراوانی
نمودار دایرهای
نمودار ساقه و برگ
مُد ،میانه ،میانگین
نمودار جعبه ای
دامنه ی تغییرات

واریانس

انحراف معیار

ضریب تغییرات و...


 
 نـوع فایـل  PDF  تعداد صفحات : 50

 خریـد از فروشگاه دیگر مـا

 حجم فایل  1.9 مگابایت   قــیمت فایــل : 3500 تومان

 راهنمای مراحل خرید فایل

 

لطفا برای خرید و دریافت فوری فایل اینجا کلیک کنید

 
« قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی عضو شبکه شتاب که رمز دوم آنها فعال شده باشد »

کلمات کلیدی: اوقات فراغت و کامپیوترپروژه آماری سوم دبیرستان، دانلود رایگان پروزه سوم دبیرستان، دانلود رایگان پروژه آماری،د انلود رایگان پروژه آماری استفاده از کامپیوتر در اوقات فراغت، دانلود ریگان پروژه دوم دبیرستان، دانلود پروژه آمار و مدلسازی دوم دبیرستان , پروژه تحقیق آمار دوم دبیرستان , تحقیق آمار دوم دبیرستان , عددی تست آمار دوم دبیرستان , جزوه آمار و احتمالات دوم دبیرستان , دانلود رایگان پروژه ی آمار دوم دبیرستان , دانلود پروژه آمار , دانلود پروژه آمار دبیرستان , دانلود پروژه آمار دوم دبیرستان , ادبیات علوم انسانی , دانلود پروژه آمار سال دوم دبیرستان , دانلود پروژه آمار و مدلسازی دوم دبیرستان , دانلود پروژه های درس آمار دوم دبیرستان , نمودار آمار دوم دبیرستان , پروژه آمار انسانی , پروژه آمار تجربی پروژه آمار دوم دبیرستان , پروژه آمار رایگان سال دوم دبیرستان , پروژه آمار رشته انسانی , پروژه آمار رشته تجربی ,دوم دبیرستان , آمار و مدلسازی دوم دبیرستان , پروژه تحقیق آمار دوم دبیرستان , تحقیق آمار دوم دبیرستان , عددی تست آمار دوم دبیرستان , جزوه آمار و احتمالات دوم دبیرستان , دانلود رایگان پروژه ی آمار دوم دبیرستان , دانلود پروژه آمار , دانلود پروژه آمار دبیرستان , دانلود پروژه آمار دوم دبیرستان , ادبیات علوم انسانی , دانلود پروژه آمار سال دوم دبیرستان , دانلود پروژه آمار و مدلسازی دوم دبیرستان , دانلود پروژه های درس آمار دوم دبیرستان , نمودار آمار دوم دبیرستان , پروژه آمار انسانی , پروژه آمار تجربی پروژه آمار دوم دبیرستان , پروژه آمار رایگان سال دوم دبیرستان , پروژه آمار رشته انسانی , پروژه آمار رشته تجربی